Tudtad?
Az új akkumulátorok megfelelő használat mellett is 4-5 év alatt elérhetik akár a 70%-os kapacitáscsökkenést
Mi is az akkumulátor regenerálás?
Mint köztudott, az akkumulátorok szerkezetükből adódóan nem örök életűek.
Az igénybevétel során az elektródákra szulfátkristályok rakodnak le, ezzel megnehezítve az elektródák között mozgó elektronok áramlását, amit mi kapacitáscsökkenésként tapasztalunk.
Az új akkumulátorok megfelelő használat mellett is 4-5 év alatt elérhetik akár a 70%-os kapacitáscsökkenést. Ilyenkor általában az következik, hogy az akkumulátort kicserélik egy igen magas összegért vagy kísérleteznek az újra savazással, utóbbi teljesen tönkreteszi az adott alkatrészt.
Az akkumulátorok regenerálása hosszú időn keresztül ismeretlen, kiaknázatlan, lehetetlen területként létezett a közismeretben. Ám az évek során, a hatalmas költségek, amik az akkumulátorok cseréjéből keletkeztek, felütötték a mérnökök, kutatók és fejlesztők fejét. Ennek hatására kísérletezni kezdtek az akkumulátorok újbóli felhasználhatóvá tételével.
Az első próbálkozásokat kémiai úton valósították meg, ám ezek vagy csak pillanatnyi megoldást jelentett, vagy csak simán kudarcot vallottak. Később elektromos módon próbálták életre kelteni az akkumulátorokat, ami pedig már ígéretes eredményt mutatott.
Rengeteg tesztelés és fejlesztés után létrejött az akkumulátorregeneráló gép, melynek segítségével újrahasznosíthatóvá váltak az amúgy cserére szánt akkumulátorok.