Akkumulátor Regenerálás
Az akkumulátorok regenerálása hosszú időn keresztül ismeretlen, kiaknázatlan, lehetetlen területként létezett a közismeretben. Ám az évek során, a hatalmas költségek, amik az akkumulátorok cseréjéből keletkeztek, felütötték a mérnökök, kutatók és fejlesztők fejét. Ennek hatására kísérletezni kezdtek az akkumulátorok újbóli felhasználhatóvá tételével.
Rengeteg tesztelés és fejlesztés után létrejött az akkumulátorregeneráló gép, melynek segítségével újrahasznosíthatóvá váltak az amúgy cserére szánt akkumulátorok.
A regenerálás 5 fázisa:
- Ellenőrzött kisütés
- Nagyfrekvenciás regenerálás (2x)
- Kisütés
- Regenerálás

Technológia
A folyamat leírása
A technológia 2 fő elemből áll: egy hardver rendszerből és a hozzá kapcsolódó szoftverből. A hardver fő elemei a regeneráló berendezés, a digitális savsűrűségmérő és egy professzionális, kézi hőkamera.
A rendszer tartalmaz egy számítógépre telepíthető, a világon egyedülálló BMS szoftvert.
A rendszer szoftvere és az akkumulátor közötti kapcsolatot egy a cellákra szerelhető bluetooth-os érzékelő jeladó teremti meg.
Ebből a jeladóból a technológia annyit tartalmaz ahány cellából az akkumulátor áll, tehát 80V-os akkumulátor esetén 40 db-ot. A rendszer fejlesztői több, a világpiacon fellelhető akkumulátor-regeneráló készüléket vásároltak meg, és azok előnyeit összegyúrva, hátrányait kiküszöbölve, hozzáadva a saját tudásukat alkották meg a rendszert.
A regenerálási folyamat teljesen automatikus. Első fázisban a rendszer felméri az akkumulátort, hogy az regenerálásra alkalmas-e vagy sem. Erről (az akkumulátor kezdeti állapotáról) természetesen riportot készít. Amennyiben a teszt eredménye regenerálhatóságot mutat, abban az esetben elindul a regenerálási folyamat, amely kapacitástól függően. 30-80 órát vesz igénybe.
A technológia a regenerálást 5 fázisban hajtja végre:
- 1. ellenőrzött kisütés
- 2-3. nagyfrekvenciás regenerálás
- 4. kisütés
- 5. regenerálás
